Taina Sfântului Maslu in Capela Spitalului din parohia noastra

Astazi, 28 noiembrie 2012, in Capela Spitalului Orasenesc Bolintin, cu binecuvantarea  Preasfintitului Parinte Dr. Ambrozie, Episcopul Giurgiului, s-a oficiat, incepand cu ora 16:00, Taina Sfântului Maslu.

Slujba a fost savarsita de PC. Pr. Asist Dr. Nicusor BELDIMAN, protopop al Protoieriei Bolintin, alaturi de alţi preoţi din Protopopiatul Bolintin, la acest evenimet religios participand pacienţi ai spitalului şi alţi credincioşi.

In cuvantul de invatatura adresat credincioşilor prezenţi, P C.  Protoiereu a  subliniat faptul ca in acest An omagial al Tainei Sfântului Maslu şi al îngrijirii bolnavilor, pastorala ne-a îndeamnat la iubire milostivă, la fapte bune, ne îndeamnă la ajutorarea celor săraci, a celor necăjiţi, dar mai ales ne îndeamnă să fim mai aproape de cei aflati pe patul de suferinta si cu acest prilej a invitat pe preotii slujitori sa mearga impreuna in saloanele spitalului pentru a-i mirui pe pacienti si a le oferi daruri constand in alimente, fructe si iconite din partea Episcopiei Giurgiului.

in spital
    la patul de suferinta