Paraclisul Sfantului Ierarh Luca al Crimeii

Paraclisul Sfantului Ierarh Luca al Crimeii

"Urmand voii lui Dumnezeu de a-i face cunoscuti pe sfintii Sai, Preasfintitul Parinte Dr. Ambrozie, Episcopul Giurgiului, a binecuvantat parohia noastra cu moastele Sf. Ierarh Luca al Crimeii, hotarand ca acestea sa fie asezate in Biserica Spitalului din localitatea Bolintin Deal, spre folosul celor bolnavi.
Luca doctorul, un sfant contemporan (1877-1961), urmator al doctorilor fara de arginti, a vindecat inca din timpul vietii si vindeca prin moastele sale neputintele celor bolnavi.
Sf. Ierarh Luca, praznuit la data de 11 iunie, izvoraste vindecare si daruieste intarire neclintita celor cu frica lui Dumnezeu, iar credinciosilor care cu dragoste il cinstesc - lumina trupeasca si sufleteasca."

CD-ul cu Paraclisul Sf. Ierarh Luca, Arhiepiscopul Crimeii, poate fi achizitionat de la pangarul parohiei noastre.

Comentarii

Comenteaza

Adresa dvs. de email nu va fi publicată.

Cancel