Concert de Colinde in Parohia noastra

Concert de Colinde in Parohia noastra

        Tradiționalul concert de colinde „Veniți cu toții dimpreună…” de la Biserica BOLINTIN DEAL I „SF. Ierarh Nicolae și Sf. Mucenic Manuil”, a adunat ieri, 25 decembrie 2012, după Sf. Liturghie, o mulțime de credincioși veniți să audă vestea nașterii Pruncului Iisus Hristos.

         Sfânta Biserică a fost neîncăpătoare pentru mulțimea de credincioși venită să asiste la o zi duhovnicească specială, oamenii tinând să fie prezenți pentru a asculta colindele interpretate de Corul Barbatesc al Bisericii „SF. Ierarh Nicolae și Sf. Mucenic Manuil”, din Bolintin Deal, condus de Psalt Lăudat Alexandu-Mirel.

         Ziua a fost catalogată drept una speciala de către credincioșii prezenți la slujbă, mai ales pentru faptul că au fost intonate colinde bizantine, mai puțin cunoscute.

         Evenimentul s-a încheiat cu un colind foarte cunoscut „O, ce veste minunată…” cântat de toți cei prezenți: preoti, cor și credincioși.

         Tot în parohia noastră, și  astazi 26 decembrie, la Sarbatoarea Soborului Maicii Domnului, Corul Școli Generale Nr. 1 din comuna Bolintin Deal, condus de doamna preoteasa Ghită Anca, profesor de muzică, ne-a încantat auzul cu colinde traditionale.

         La final, toți copiii prezenti au primit daruri de la Moș Craciun.

Galerie Foto

 • de la concert 
  de la concert
 • colinde 
  colinde
 • la final 
  la final
 • langa brad 
  langa brad
 • invitatie 
  invitatie
 • sf liturghie 
  sf liturghie
 • invitatie 
  invitatie
 • miruit 
  miruit

Comentarii

Comenteaza

Adresa dvs. de email nu va fi publicată.

Cancel